İletişim

+90 216 631 30 50

İletişim
KATALOG
kanalize-ara

Görüntüleme Hakkında

İçme suyu, yağmur suyu, atık su tahliyesi, sulama kanalları gibi sık kullanılan kanallarda zamanla çatlaklar, aşınmalar, delinlemeler ve erimeler görülebilir. Yine bu kanallarda imalat hatası, tıkanma ve çökme gibi istenmeyen durumlar da meydana gelir. Bu saydığımız durumların tümü suyun akışında olumsuzluklar meydana getirebilir, çatlaklar suyun sızmasını veya o suyun içerisine dışarıdan bir şeyin girmesini sağlayabilir. İşte kanallarda tüm bu olumsuzluklardan herhangi birisine işaret eden sorun oluştuğunda bu hatların görüntülenmesi işlemini son teknoloji kullanılarak üretilen ve sürekli geliştirilen Kanal Görüntüleme Robotları ile yapıyoruz. Kanal görüntüleme robotları ile yapılan görüntülemeler sonrası tespit edilen olumsuzluklar sayesinde hem zamandan hem de iş gücünden tasarruf etmenize yardımcı oluyoruz.

Kanal Görüntülemesi Neden Önemlidir?

Su kanalları birçok endüstrinin ve şehirlerin ayakta durabilmesini sağlayan yardımcı elemanlar olarak görülebilir. Atıklar, içme suları, yağmur suları gibi suların taşındığı bu kanallar zamanla kimyasal tepkimeler nedeniyle tahrip olabilir. Yine aynı şekilde bu kanallarda zamanla çıkıntılar meydana gelebilir, bu da hem tıkanıklığa hem de akışın yavaşlamasına neden olabilir. İşte kanal görüntüleme robotları tam bu noktada devreye giriyor. Onlarca hatta yüzlerce kilometre uzunluğunda olabilen bu kanallardaki sorunları tespit etmek bazen çok güç olabilir. Bu da hem zamandan hem de paradan zarar etmenize sebebiyet verecektir. Tabii tıkanıklıklar dolayısıyla kanal temizleme araçları ile yapılan temizliğin ardından da kanal görüntüleme işleminin yapılması gerekir. Tıkanıklığın giderilmesi sayesinde ortaya çıkan net durum sayesinde temiz bir görüntü almak mümkün olacağından, temizlik sonrası mutlaka kanal görüntüleme yapılmalıdır. Bahsettiğimiz gibi temizlenmiş kanallar, içlerine robot yerleştirilmiş, bilgisayar ve elektrik sistemi kurulu olan Kanal Görüntüleme Araçları ile görüntülenir. Bacadan kanal içerisinde konulan robot araç içerisinde bulunan kontrol panelinden kullanan operatör arızaları robot ile göstererek, bu görüntüleri bilgisayar yardımıyla kayıt altına alır. Daha sonra Görüntüler elektronik ortama aktarılarak, raporlar halinde sunulur.

Yağmur ve kanalizasyon hatlarındaki (kırık , çatlak , çökük vb.) problemlerinin CCTV robotuyla görüntülenip tespit edilmektedir.

Galeri

Kanal Görüntüleme

Video Galeri

Loading
Call Now Button