İletişim

+90 216 631 30 50

İletişim
KATALOG
kanalize-ara

Kanal Temizleme Hizmeti Nedir?

Kanalizasyon hatları, her geçen gün daha karmaşık hale geliyor. Kanal temizleme hizmeti de tam bu noktada hem endüstriyel hem de bireysel bir ihtiyaç haline geliyor. Şehirlerin kanalizasyon sistemleri zamanla dolar ve tıkanır. Kanalize olarak Kombine Kanal Temizleme Araçları yardımıyla kanalizasyon tıkanıklıklarını ve kanal doluluklarını çözüyoruz. Kanallar zamanla hem evlerin hem de iş yerlerinin atıkları nedeniyle dolar. Kanalizasyon sisteminde yılların verdiği tecrübeyle gördük ki sadece küçük atıklar değil, aklınıza gelebilecek her türlü atık, kanalizasyonların tıkanmasına neden olabiliyor. Bu durum hem hem şehir kanalizasyon sisteminin aksamasına hem de kanalizasyon taşmalarına neden olabiliyor. Hastahaneler, alışveriş merkezleri, fabrikalar ve sıradan işletmeler her gün tonlarca atığı kanalizasyon şebekesine gönderebiliyor. Durum böyle olunca yukarıda bahsettiğimiz tıkanıklıkları görebiliyoruz.

Kanalların hidrolik akışının sağlanamadığı durumlarda tıkanıklığın dışında, kötü kokular da etrafa yayılabilir. Kötü koku çevreyi rahatsız edecektir ve haliyle zamanla -özellikle yaz aylarında- bu koku dayanılmaz bir hal alacaktır. Tıkanıklık nedeniyle belirli bir noktada tıkanmış kanalizasyonlar, çok kötü koku yayabilir. Yine bu noktada tıkanmış kanalizasyonları açmak için kanalize ekipleri devreye girer ve tıkanıklığı nokta atışı tespit ederek kombine kanal temizleme araçları ile bu sorunu çözer.

Kanal Temizleme Araçlarının Faydaları

Kanal temizleme araçları çok çeşitlidir. Hemen hemen hepsi aynı amaca hizmet ediyor olsa da teknolojileri arasında oldukça net farklar öne çıkar. Kombine Kanal Temizleme aracı, teknoloji harikası bir araçtır ve tıkanıklıkları kırmadan, kazmadan, çok zaman harcamadan ortadan kaldırabilmek için profesyonel kanal açma uzmanı ekiplerimiz tarafından kullanılır. Kombine kanal temizleme aracı sayesinde tıkalı kanalizasyonların çevreye yaydığı koku ve hastalık riskini ortadan kolayca kaldırmak mümkündür. Kanalize tarafından kullanılan kombine kanal temizleme aracı; aynı zamanda ekolojik dengeye de katkı sağlar. Çevreye zarar vermeyen, tıkanıklığa sebep veren suyun temizlenerek yeniden kanalizasyon sistemine aktaran, çok az su harcayan, daha düşük emisyonlu doğaya saygılı bir araçtır.

Kanalizasyon Temizliği Aşamaları

Kanalizasyon temizliği şehirlerin sıkıntısız şekilde hayatlarına devam edebilmeleri, konforun ve sağlığın devamlılığının sağlanması için oldukça önemli bir iştir. Bu işin profesyonel ekipler tarafından yapılması, çevreye çok zarar vermeden kanalizasyon tıkanıklıklarının açılması gerekir. Bu noktada basit gibi görünse de kanalizasyon temizliği aşamalarına dikkat edilmesi gereken, herhangi bir zararın meydana gelmemesi için stratejik planlar üzerinden gidilmesi gereken bir çalışmadır.

Kanalizasyon temizleme ve kombine kanal temizleme aracının kullanım aşamaları;

  1. Baca içlerinin temizliğinin yapılması,
  2. Kırılması gereken bacalar varsa kırılması,
  3. Yeni bacaya ihtiyaç varsa, bu bacaların kurulması,
  4. Basınçlı su yardımıyla tıkanıklığın bacaya yönlendirilmesi,
  5. Bacaya aktarılan kirin yüksek emiş güçlü vakumlar tarafından çekilmesi,
  6. Açılan tıkanıklığın görüntülenerek, rehabilite edilmesi.

Yüksek basınç ve sert vakum yeteneklerine sahip olan kombine kanal temizle araçları sayesinde birkaç aşamada kanalizasyon tıkanıklıklarının açılması mümkün hale gelmiştir. Tabii yüksek teknolojinin de yardımıyla bu işlemler çok kısa sürede garantili bir şekilde yerine getirilebilir. Tüm tıkanıklık yaratan unsurların ayrıştırılıp, suyun temizlenerek yeniden kanala verilmesi kanalize ekipleri tarafından titizlikle yürütülen bir operasyondur.

Galeri

Kanal Temizleme

Video Galeri

Loading
Call Now Button